„Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” – Wy pytacie, ja odpowiadam.

 

“Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” to książka-apteczka pierwszej pomocy (First Aid Kit), w której znajdziecie leki na (prawie) całe szkolne zło; to książka-kocyk, którym się otulicie, gdy jest Wam trudno; to książka-poradnik, który nauczy Was, jak podczas szkolnych wyzwań być swoim najważniejszym wsparciem. Ponieważ macie mnóstwo pytań z nią związanych – odpowiedzi zebrałam w poniższym artykule.

 

 1. Gdzie kupię książkę?

Kupisz ją wyłącznie poprzez MOJĄ STRONĘ (KLIKNIJ).

Wskakujcie, czytajcie, a jeśli nie chcecie czytać, to od razu scrollujcie na dół strony do poszczególnych pakietów.

Książka nie będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych ani internetowych.

 

 1. Dlaczego warto kupić do 30. czerwca 2022?

Bo wtedy cena jest niższa, a do tego dostajesz mój autograf, zakładkę i ołówek gratis ♥

 

 1. Jaka będzie cena książki?

Cena książki papierowej to 35 złotych (po 30. czerwca wzrośnie ona do 45 złotych).

 1. Czy mogę kupić ebooka?

Tak, dostępne są różne pakiety – zarówno książka papierowa, jak i e-book, a nawet audiobook, czyli wersja książki mp3, którą przeczytałam specjalnie dla Ciebie😊

 

 1. Czy wcześniejsza książka „Dobre relacje w szkole” jest jeszcze do kupienia?

Pewnie! Możesz ją kupić PRZEZ TĘ STRONĘ (KLIKNIJ)  albo w pakiecie z „Kryzysowym Niezbędnikiem Nauczyciela”, zobacz TU (KLIKNIJ).

 1. Jakie pakiety są dostępne?

A. Książka papierowa; zakładka i ołówek gratis – 35zł (po 27. czerwca 45zł).

B. E-book (format pdf) – 30zł.

C. Książka papierowa (zakładka i ołówek gratis) + audiobook (w formacie mp3) – 60zł.

D. E-book (format pdf) + audiobook (w formacie mp3) – 50zł.

E. Pakiet książek „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” i „Dobre relacje w szkole” – 80zł.

Po więcej informacji zajrzyj NA STRONĘ (KLIKNIJ).

 

 1. Do kiedy cena książki będzie niższa?

Do 27. czerwca 2022 do północy😊

 

 1. Czy mogę liczyć na autograf?

Pewnie! Autografy będę się starała zostawić w każdej książce zakupionej do 27. czerwca!

 

 1. Jaki jest spis treści?

Po spis treści i darmowy fragment zapraszam NA TĘ STRONĘ (KLIKNIJ) – w dziale “Co znajdziesz w środku?”.

 1. Czy jeśli jestem rodzicem, a nie nauczycielką/nauczycielem ta książka mi się przyda?

W książce zwracam się do nauczycieli/nauczycielek i podaję przykłady z naszej pracy, ale wiedza, jaką przekazuję jest bardzo uniwersalna. Przed premierą książki poprosiłam znajomych rodziców o wyrażenie opinii na temat „Kryzysowego Niezbędnika Nauczyciela” i wszyscy przyznali, że książka – mimo, że nie pracują w szkole – dała im bardzo dużo. Każdy z nas przecież boryka się z poczuciem przytłoczenia, zmęczenia, każdemu przydałoby się wzmocnienie poczucia własnej wartości czy pomoc w relacjach interpersonalnych. Myślę zatem, że warto ją przeczytać, nawet jeśli nie jest się nauczycielką/nauczycielem. Zawsze też możesz kupić i przeczytać, po to, by polecać nauczycielom/nauczycielkom Twojego dziecka.

 

 1. Znam dobrze Twoje artykuły blogowe, czy w książce znajdę coś więcej?

Tematyka „Kryzysowego Niezbędnika Nauczyciela” wykracza szeroko poza ramy bloga. Mogę nawet powiedzieć, że to zupełnie nowe tematy, które dotychczas pojawiły się tylko w niewielkim stopniu na blogu. Napisanie tej książki to był w pewnym sensie impuls. Myślę, że dopiero teraz na blogu Szkoły Dobrej Relacji szerzej podejmę tematykę budowania relacji ze sobą.

 1. Czy planujesz „ciągnąć” temat – zrobić webinar, kurs online na temat dobrostanu nauczycielskiego?

Tak, planuję ruszyć z grupą superwizyjną dla nauczycieli/nauczycieli, na pewno pojawi się webinar na ten temat, a być może także kurs online albo półroczny proces rozwojowy (z materiałami, webinarami, a może też spotkaniami stacjonarnymi). Warto śledzić media społecznościowe Szkoły Dobrej Relacji – więcej działań na jesieni 2022😊

 

 1. Czy w książce znajdują się ćwiczenia, czy tylko „teoria”? Czy znajdę w książce pytania rozwojowe i miejsce na notatki, tak jak to było w „Dobrych relacjach w szkole”?

Cały „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” to praktyczne ćwiczenia i propozycje konkretnych narzędzi, które możesz przetestować w swojej rzeczywistości szkolnej. Nie zamieściłam w niej jednak miejsca na notatki i przemyślenia – zachęcam do zapisywania własnych przemyśleń i odpowiedzi na pytania w osobnych notatnikach. Założenie i uzupełnianie takiego zeszytu/notatnika może być jednym z rytuałów dbania o siebie😊

 

 1. Pracuję w kilku szkołach, dorabiając do etatu, do tego mam trudną sytuację rodzinną i czasem nie wiem, jak się nazywam. Czy Twoja książka może mi pomóc?

Nie usłyszysz ode mnie, że „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” to jest lek na całe zło i wszystkie Twoje bolączki, ale jeśli czujesz, że „ryjesz nosem w podłodze” i chcesz zrobić pierwszy krok na drodze do lepszego samopoczucia – ta książka pokaże Ci, jak zrobić ten pierwszy, mały krok. Choćby dlatego, że wzmocni w Tobie takie przekonanie: „Hej, jesteś ważny/ważna, robisz trudne rzeczy, należy Ci się uznanie i zrozumienie”.

 1. Na rynku jest tyle książek o dobrostanie, dlaczego mam wybrać akurat Twoją?

Bo jest napisana przez praktyczkę dla praktyków. Codziennie zasuwam do szkoły, codziennie borykam się z takimi samymi problemami, jak Ty. Dobrze wiem, że nie każda porada da się zastosować, gdy jesteś nauczycielem/nauczycielką: nie dość, że pracujesz swoją osobowością, to jeszcze Twoje główne zadanie polega na codziennym wspieraniu innych i pomaganiu im. Swoje codzienne problemy opisują mi też nauczyciele/nauczycielki, którzy zgłaszają się na konsultacje i biorą udział w moich szkoleniach. „Kryzysowy Niezbędnik” odnosi się do tych problemów i proponuje konkretne rozwiązania oparte na moim własnym doświadczeniu.

 

Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z “Kryzysowym Niezbędnikiem Nauczyciela” – TUTAJ.

 

Na półce Nauczycielski dobrostan Refleksje Relacyjne różności Zaglądam - Polecam

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post
Twórzmy szkolne wioski wsparcia!
Następny post
Jak towarzyszyć uczniom w temacie inwazji na Ukrainę?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Call Now Button