Odcinek #3 – o edukacji zdalnej i o samosterowności uczniów/uczennic w uczeniu się

30 listopada 2020 wraz z Małgorzatą Borowską-Leszczyszyn, dyrektorką Szkoły Podstawowej w Lubieszewie byłam gościem Beaty Jewiarz z Radia Dla Ciebie.

Rozmawiałyśmy o tym, jak wygląda drugi epizod edukacji zdalnej w czasie pandemii – jakie są największe wyzwania i w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić. Poza tym poruszyłyśmy temat samosterowności uczniów/uczennic w uczeniu się  – w jaki sposób wzbudzać tę samosterowność, jak wspierać ucznia w jego samodzielności – w moim wydaniu – wspierać relacyjnie, czyli ze zrozumieniem, z szacunkiem i łagodnością.

A wszystko to przy okazji bardzo interesującej konferencji programu “Szkoła Ucząca Się” (realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od 20 lat). Podczas niej będę miała przyjemność wygłosić referat “Bądźmy followersami naszych uczniów, czyli jak wzmacniać samodzielność w uczeniu się”. Link do konferencji: https://sus.ceo.org.pl/ocenianie-ksztalujace/o-dzialaniu/aktualnosci/konferencja-pomagaj-sie-uczyc-od-oceniania

Podcasty Refleksje

Czy Twój uczeń ma wywalone? Zobacz, co do tego doprowadziło!
Małe kroczki lepsze od zmian typu “wow”…