Odcinek #6 – “Dobre relacje ponad wszystko…?”

Jedno z najciekawszych przekonań w temacie relacji brzmi, że relacje są najwyższą wartością i należy zawsze i wszędzie stawiać na relacje… Chciałabym pooświetlać z różnych stron to przekonanie i zastanowić się, czy na pewno jest prawdziwe i czy naprawdę wspiera…

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

• dlaczego przymus bycia miłym nie służy relacjom?
  • kiedy można/warto odpuścić budowanie szkolnych (i nie tylko szkolnych) relacji?
  • dlaczego zdrowe STOP i autentyczne NIE jest lepsze od posłusznego TAK?
  • …i dlaczego mądre dbanie o siebie i umiejętność asertywnego odmawiania – to właśnie dowód na nasze relacyjne umiejętności, a nie odwrotnie?

Podcast to wokalna odsłona mojego bloga Szkoła Dobrej Relacji. Były prośby o audio-wersję artykułów – jest odpowiedź😊 Ale to nie audiobookowa wersja bloga – w podcaście czytam co prawda moje artykuły, ale opatruję je dodatkowymi komentarzami i odniesieniami do własnej praktyki.

Co myślicie o tym, co usłyszeliście? Namawiam Was do dialogu i wymiany poglądów!

Dziękuję, że słuchacie i komentujecie!

Podcasty

Bądź życzliwy kiedykolwiek to jest możliwe. A możliwe jest zawsze!
Jak relacyjnie świętować sukcesy??