Odcinek #1: Edukacja to relacja!

Podcast to wokalna odsłona mojego bloga Szkoła Dobrej Relacji. Były prośby o audio-wersję artykułów – jest odpowiedź😊 Ale to nie audiobookowa wersja bloga – w podcaście czytam co prawda moje artykuły, ale opatruję je dodatkowymi komentarzami i odniesieniami do własnej praktyki.

 

Pierwszy odcinek to tekst “Edukacja to relacja, czyli dlaczego nauczyciel jutra powinien postawić na relacje?” (możesz go przeczytać TU). To „flagowy” tekst mojego bloga, który jest tak zwanym „wstępniakiem” – przedstawiłam w nim swoje credo dotyczące tego, jak postrzegam relacje w edukacji. W tytule tego artykułu i we wstępie do niego piszę o nauczycielu jutra i edukacji przyszłości. Dlaczego? 1,5 roku przed założeniem Szkoły Dobrej Relacji założyłam bloga EduJutro, na którym poruszałam zagadnienia związane właśnie z nowymi trendami w edukacji. Po jakimś czasie zauważyłam, że wspólnym mianownikiem we wszystkich tych trendach jest właśnie relacja, stąd pomysł na zawężenie pola moich zainteresowań i stworzenie Szkoły Dobrej Relacji.

Czego dowiesz się z tego podcastu?
• poznasz 10 korzyści, jakie niesie dbanie o relacje – nie tylko w edukacji,
• zobaczysz, jak może wyglądać (i często tak wygląda) edukacja, w której relacje między ludźmi są nieważne,
• poznasz parę prostych, podstawowych sposobów na budowanie relacji w edukacji i wychowaniu,
• zadasz sobie parę istotnych pytań, które każdy nauczyciel powinien sobie stawiać co jakiś czas…

W podcaście wspominam o:
– J. Hattie, Widoczne uczenie się dla nauczycieli, Warszawa 2015, s. 131, 367.
– http://badaniasatysfakcji.com.pl/satysfakcja-pracownika.html;
– https://wnus.edu.pl/miz/file/article/view/11650.pdf
– S. Pinker, Efekt wioski. Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi, Warszawa 2015.

Podcasty

Comments

 • Anna ,

  Chcę poznać ofertę

 • Polski Portal ,

  Brawo tak trzymać. Widać, że dbasz o merytoryczne wpisy na Twoim blogu, Dzięki i zapraszam do siebie…

 • Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Poprzedni post
  Jak wyjść ze szkolnej „kultury błędu”?
  Następny post
  Nauka może być przyjemna!

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Dowiedz się więcej.

  Call Now Button