Siła umiejętności życiowych, których nie uczą w szkole...
Uczniowie w każdym wieku potrzebują wsparcia i zrozumienia ze strony dorosłych. Czasem chodzi o stworzenie bezpiecznej przestrzeni do „wygadania się”, czasem warto postawić przed młodymi ludźmi wyzwania. Na tym skupiam się w prowadzonych przeze mnie od 15 lat zajęciach dla młodzieży. Podczas warsztatów młodzi uczestnicy ćwiczą różnorodne kompetencje miękkie takie jak: skuteczna komunikacja, współpraca, rozwiązywanie problemów, wyznaczanie celów, budowanie pozytywnych nawyków. Proponuję spotkania w ramach zajęć popołudniowych w szkołach, ośrodkach kultury, centrach edukacji, a także dla grup prywatnych.
Proponowane cykle tematyczne:
- „Zmianę świata zaczynam od siebie!” – warsztaty poświęcone kształtowaniu umiejętności budowania życzliwych relacji z innymi.
- "Dobrze jest się różnić" - zajęcia kształtujące umiejętność rozwiązywania konfliktów w grupie rówieśniczej.
- „Kryzysowy Niezbędnik Ucznia" - jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak pomóc sobie w trudnych szkolnych sytuacjach i jak wspierać się nawzajem, gdy nadchodzi kryzys. Warsztaty wspierające umiejętności radzenia sobie w stresie.
- "Atlas szczęścia. Jak dbać o swoje samopoczucie i dobrostan psychiczny?" - cykl warsztatów kulinarno-psychologicznych kształtujących umiejętności dbania o siebie.
- „Nie mam celu, nie mam motywacji… Jak to zmienić?” – warsztaty kształcące umiejętności wyznaczania celów i zarządzania sobą w czasie.
- „Pasje ludzi pozytywnie zakręconych. Jak i po co szukać swojej pasji?” – warsztaty wspierające rozwój uzdolnień (na podstawie autorskiego programu Akademia Talentów).
- „Rusz mózg!” - blok zajęć rozwijający umiejętności efektywnego uczenia się.
- „Mam gadane” – warsztaty rozwijające umiejętność publicznego występowania i budowania wizerunku.
- „Pokolenie Smartfona” – warsztaty kształcące umiejętności zdrowego funkcjonowania w świecie nowoczesnych mediów.
Zapraszam! Zadzwoń lub napisz i zapoznaj się bliżej z ofertą warsztatów i szkoleń.
Rekomendacje
Natalia prowadziła moją grupę w kursie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dała się poznać jako empatyczna, życzliwa i niezwykle entuzjastycznie nastawiona osoba. Potrafiła także krytycznie i z wyrozumiałością ocenić czyjąś pracę. Obserwuję także jej profil na FB, na który trafiłam niezależnie od kursu. I tam również widzę osobę, która ma wiele wiary, siły, pomysłów i energii. A tego nie może brakować osobie, która uczy innych, ale i też sama ciągle chce się uczyć.
Myślę, że te wszystkie wyżej wymienione cechy tworzą w mojej głowie pewien obraz nauczyciela. Nie napiszę, że doskonałego, bo to mogłoby przestraszyć być może niektórych. Myślę, że Natalia może poprowadzić swoich podopiecznych trudną drogą, która - właśnie dzięki jej osobie - stanie się niezapomnianą i łatwiejszą. Bo chyba tego oczekujemy od nauczycieli - aby w nas wierzyli i nam pomogli.
Karolina Prusiecka - Nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu