Kiedy ludzie spotykają mnie na ulicy albo w pracy - pytają, skąd we mnie tyle pozytywnej energii. Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale wiem jedno – tą energią chcę dzielić się z innymi i robię to na co dzień. Moją misją jest pomaganie ludziom w budowaniu pozytywnych, wspierających relacji.

Od zawsze spełniałam się w różnych sferach:

• Pasją jest dla mnie nauczanie – jestem dyplomowanym nauczycielem i od 15 lat uczę języka polskiego: staram się wprowadzać młodych ludzi w świat kultury, by jeszcze lepiej rozumieli siebie i otaczającą ich rzeczywistość; angażuję się w też w różnorodne pozaszkolne działania edukacyjne, prowadziłam na przykład zajęcia w ramach Filmowej Akademii Młodych Multikina.
  • Pasją jest dla mnie uczenie się – jestem absolwentką filologii polskiej i psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; ukończyłam Szkołę Trenerów Młodzieżowych Grupy TROP; jestem też egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty; nieustannie poszukuję nowych możliwości uczenia się.
  • Pasją jest dla mnie towarzyszenie młodym ludziom w rozwoju – jestem certyfikowanym tutorem II stopnia; prowadzę warsztaty dla młodzieży i zajęcia z psychoedukacji; wielokrotnie byłam wychowawcą; jestem też autorem i koordynatorem programu wspierania uzdolnień.
  • Pasją jest dla mnie dzielenie się swoją wiedzą – jestem mentorem w kursach internetowych Centrum Edukacji Obywatelskiej; moderowałam spotkania nauczycielskiej sieci współpracy w programie Aktywna Edukacja; współtworzyłam teksty i materiały w projekcie FitEdukacja; moje artykuły były też publikowane na portalu Edunews i na Edukurierze Polskiego Stowarzyszenia Promocji Oświatowych; prowadzę warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.
  • Pasją jest dla mnie rozwój osobisty – do moich codziennych nawyków należy czytanie rozwojowych lektur, medytacja, fitness. Najwięcej energii poświęcam na tworzenie ciepłego domu i wspierających relacji – zarówno z moim wspaniałym mężem, jak i trójką cudownych dzieci.

W pewnym momencie zapragnęłam jeszcze więcej – chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z szerszym gronem – założyłam bloga EduJutro, który dziś nosi nazwę Szkoła Dobrej Relacji. Jako refleksyjny praktyk inspiruję nauczycieli i rodziców do ciągłego rozwoju.

Co za mną?

• 19 lat pracy z młodzieżą i dziećmi – jako polonistka, wychowawczyni i psycholożka,
  • 13 lat pracy trenerskiej z nauczycielami i rodzicami,
  • 11 lat pracy mentorskiej z nauczycielami,
  • 400 godzin tutoringu z młodzieżą,
  • ponad 600 godzin warsztatów z młodzieżą,
  • ponad 300 godzin indywidualnych konsultacji z nauczycielami i rodzicami.