Nowy ebook “Zaplanuj swój dobrostan”!

„W szkole wszystko zaczyna się od Ciebie – dobre nauczanie, mądre wychowywanie, wspieranie uczniów/uczennic – wszystko to zależy od Twojego dobrostanu”.

 

Gdzieś z tyłu głowy cichy głos podpowiada Ci, żebyś zwolnił? Ale przecież dni wypełnione są po brzegi i jest jeszcze tyle do zrobienia…

Śledzisz profile w mediach społecznościowych, które podpowiadają Ci, że dbanie o siebie jest obowiązkiem, a Ty czujesz, że ten obowiązek to byłby kolejny szczebelek w kołowrotku zadań, w którym biegasz…?

Wszystkiego jest po prostu za dużo, za mocno – w Twojej głowie myśli wirują niczym pranie w pralce automatycznej w trybie wirowania…

 

Potrzebujesz zadbać o siebie, ale w sposób luźny i łagodny… Sprawdź, co przygotowałam dla Ciebie, by po trudach szkolnych zmagań (a nawet w ich trakcie) – dbać o siebie: łatwo i bez napięcia.

 

Od 19 lat pracuję w polskiej szkole. Bywało trudno, bardzo, bardzo trudno… Bywały też dni piękne… Ta huśtawka nauczyła mnie, że zewnętrzne okoliczności są ważne, ale dużo ważniejsze jest to, jakie będzie moje nastawienie do tych wydarzeń… To nastawienie nazywam „wewnętrzną pogodą” i wiem, że jeśli chcę dobrze wykonywać mój nauczycielski zawód, muszę (a przede wszystkim chcę) dbać o siebie praktycznie codziennie… Za swoją „wewnętrzną pogodę” odpowiadam sama. W planerze „Zaplanuj swój dobrostan” pokazuję Ci, w jaki sposób dbam o swoje dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie.

„W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu”. (S.D. Wolf, L. Padwa „Kometa i ja”).

 

Co znajdziesz w planerze dla nauczycieli “Zaplanuj swój dobrostan”?

 • 31 dni i 31 inspiracji na temat dbania o siebie w szkole i w domu,
 • proste praktyki, których wdrażanie nie zabiera zbyt dużo czasu, a silnie wpływa na nasze poczucie dobrostanu,
 • dostęp do dwóch pakietów kart pracy dla nauczycieli kształtujących umiejętności budowania relacji z samym/samą sobą,
 • zestaw pytań coachingowych, by budować większą samoświadomość,
 • rozdział książki „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela”,
 • zbiór linków do „dobrostanowych” materiałów Szkoły Dobrej Relacji,
 • dokładną rozpiskę, w jaki sposób wdrażać wiedzę z ebooka tak, by dbanie o siebie stało się nawykiem,

BONUS:

 • słownik relacyjnych zwrotów do komunikacji z sobą i zbiór wspierających przekonań,
 • First Aid Kit – Apteczka Relacyjnego Nauczyciela z propozycjami działań regulujących nasze emocje podczas trudnych sytuacji w szkole.

Planer „Zaplanuj swój dobrostan” to 20 stron inspiracji stworzonych przez nauczycielkę dla nauczycieli. Przejrzysta konstrukcja, stonowane, spokojne kolory, przystępny język i miejsce na notatki własne  – dzięki temu praca z nim jest prawdziwą chwilą wytchnienia. Gdy pracujesz z planerem „Zaplanuj swój dobrostan” – już dbasz o siebie!

„Tylko spokojni i wyregulowani nauczyciele mogą zmieniać świat”.

 

Dzięki planerowi:

 • wytworzysz nawyk codziennego dbania o siebie,
 • nauczysz się ładować swoje psychiczne i fizyczne baterie, zanim ich poziom zejdzie do zera,
 • sprawdzisz, jak można rozmawiać ze sobą wspierająco i łagodnie,
 • zobaczysz, że da się „łapać dystans” wobec szkolnych sytuacji, które wyprowadzają Cię z równowagi i dowiesz się, jak regulować swoje emocje, gdy w szkole robi się „gorąco”.

Po mojej książce „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela” (https://szkoladobrejrelacji.pl/kryzysowy-niezbednik-nauczyciela/) przyszedł czas na „ćwiczenia praktyczne” – planer „Zaplanuj swój dobrostan” pozwoli Ci systematycznie próbować, co wspiera Cię w szkolnych zmaganiach.

Od naszego nauczycielskiego dobrostanu tak wiele zależy – zainwestuj w siebie i zobacz, jak zmieni się Twoje samopoczucie!

Dobrostan nauczycielski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post
Nowy ebook “Zaplanuj swój dobrostan”!
Następny post
Biblioteka Video Szkoły Dobrej Relacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Call Now Button